Bugun...



Günümüz sanatı Borusan Contemporary'de irdeleniyor!

Borusan Contemporary, günümüz sanatının değişimini farklı yönleriyle öğrenmeye ve tartışmaya açan Günümüz Sanatı // Bir Başka adlı etkinlik serisi çok özel seminerlerle devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 17-10-2017 14:45

Günümüz sanatı Borusan Contemporary'de irdeleniyor!

Borusan Contemporary, geçen yıl başlatılan Günümüz Sanatı // Bir Başka adlı programa bu sezon da çok özel etkinliklerle devam ediyor. Günümüz sanatının değişimini farklı yönleriyle öğrenmeye ve tartışmaya açan etkinlik serisi, geçen yılın bir uzantısı olarak günümüzdeki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sanatta nasıl kullanıldığına odaklanıyor. Kendin-yap kültüründen beslenen program, sanatın son yönelimlerini merak edenlerle buluşma ve konuşmaları içeriyor. Etkinlik serisinin küratörlüğünü ise Doç. Dr. Ebru Yetişkin üstleniyor.

Program kapsamında Bir Başka Sanat: Günümüz Sanatına Politik Bakış adlı buluşmada serinin küratörü Doç. Dr. Ebru Yetişkin’le buluşacak katılımcılar, günümüz sanatındaki son gelişmeler, araştırmalar ve sorunlara dair katılımcı bir sohbet olanağı bulacak; tekno-bilimsel sanat çalışmalarının politik yönünü örnek çalışmalarla birlikte irdeleyecek.

Bi Başka Birkim: Değişen Koleksiyonerlik ve Sanat  buluşmasında günümüz sanatının Türkiye’deki nadir koleksiyonerlerinden biri olan Haro Cümbüşyan, günümüzde değişen koleksiyonerlik algısını, yeni koleksiyonerlere başka bir vizyon kazandırmayı amaçlayan collectorspace’in çalışmalarını, kentte sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulmasına yönelik permakültürcü Ek-Biç-Ye-İç ile ilişkisini ve dünyada medya sanatı koleksiyonerliğinin durumunu tartışacak. 

Bir Başka Kürasyon: Yapay Zeka ve Sanat buluşmasında, Doç. Dr. Ebru Yetişkin ile birlikte BLOK Art Space’ten Mine Kaplangı, robot şair Deniz Yılmaz ve sanatçı Bager Akbay’ın diğer katılımcılarla birlikte kolektif bir şekilde küratörlüğünü yürüttükleri yapay zekâ çalışmalarına odaklanılarak günümüz küratörlük kavrayışının nasıl değiştiği ele alınacak.

Sanatçı Nihat Karataşlı ve Doç. Dr. Ebru Yetişkin, Bir Başka Beyin: Nörobilim ve Sanat adlı seminerde nörobilim alanındaki kuir ve feminist yönelimlere değinerek nörobilimsel konsept ve tekniklerin günümüz sanatındaki kullanımını tartışmaya açacak. 

Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanat başlıklı seminerde sanatçı Refik Anadol derin öğrenme, nöron ağları ve algoritmik mimari çalışmalarıyla günümüz sanatının kesişen yönlerini örnek çalışmalarla paylaşarak parametrik veri heykel yaklaşımını tartışacak.

Bir Başka B(ağ): Blockchain ve Sanat seminerinde blockchain evangelisti ve girişimci Cemil Şinasi Türün ve Doç. Dr. Ebru Yetişkin, blockchain teknolojisinin temel ilkelerini paylaşarak sanat alanındaki öncü kullanım yollarını açacak.

Bir Başka Sinema seminerinde sanatçı Lara Kamhi ve Doç. Dr. Ebru Yetişkin sinemada karakter inşası, kurgu teknikleri, akışkan anlatı ve algı süreçlerindeki dönüşümlerden bahsedecek ve potansiyel gelecek sinema deneyimlerini örnek çalışmalarla birlikte tartışacak.

Bir Başka Gör: Öğrenen Makinalar ve Sanat seminerinde sanatçı ve araştırmacı Memo Akten ve Doç. Dr. Ebru Yetişkin, Derin Öğrenme Yapay Zekâ algoritmalarına dayanan yönetim zihniyetindeki kendini doğrulayan yanlılık, kısıtlı öngörü, dünyayı çeşitli bakış açılarıyla görmedeki yetersizlik ve kutuplaşmayla günümüz sanatının nasıl uğraştığını örnek çalışmalarla tartışmaya açacak.

22 Ekim 2017 - 6 Mayıs 2018 tarihleri arasında ayda bir kez Borusan Contemporary’de düzenlenecek 8 etkinliğe katılım Borusan Contemporary giriş biletiyle gerçekleştirilmektedir. Ayrıca buluşmalar, Borusan Contemporary Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlanacak. 

PROGRAM
Bir Başka Sanat: Günümüz Sanatına Politik Bakış (Buluşma)
Tarih: 22 Ekim 2017 Pazar 
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Ebru Yetişkin

Bir Başka Birikim: Değişen Koleksiyonerlik ve Sanat (Buluşma)
Tarih: 19 Kasım 2017 Pazar 
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Haro Cümbüşyan, Ebru Yetişkin

Bir Başka Kürasyon: Yapay Zeka ve Sanat (Buluşma)
Tarih: 17 Aralık 2017 Pazar 
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Bager Akbay, Mine Kaplangı, Deniz Yılmaz, Ebru Yetişkin

Bir Başka Beyin: Nörobilim ve Sanat (Seminer)
Tarih: 14 Ocak 2018 Pazar 
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Nihat Karataşlı, Ebru Yetişkin

Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanat (Seminer)
Tarih: 18 Şubat 2018 Pazar
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Refik Anadol, Ebru Yetişkin

Bir Başka B(ağ): Blockchain ve Sanat (Seminer)
Tarih: 18 Mart 2018 Pazar
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Cemil Şinasi Türün, Ebru Yetişkin

Bir Başka Sinema (Performans ve Seminer)
Tarih: 15 Nisan 2018 Pazar
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Lara Kamhi, Ebru Yetişkin

Bir Başka Gör: Öğrenen Makinalar ve Sanat (Seminer)
Tarih: 6 Mayıs 2018 Pazar
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Memo Akten, Ebru Yetişkin




Kaynak: www.milliyet.com




Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZİN Haberleri

Henüz anket oluşturulmamış.
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Alanyaspor 7 4 1 2 13 8 14 +5
2 Sivasspor 7 3 1 3 12 7 12 +5
3 Trabzonspor 7 3 1 3 13 9 12 +4
4 Konyaspor 7 3 1 3 10 6 12 +4
5 Fenerbahçe 7 3 2 2 11 7 11 +4
6 İstanbul Başakşehir 7 3 2 2 12 9 11 +3
7 Antalyaspor 7 3 2 2 9 9 11 0
8 Gaziantep FK 7 3 2 2 12 13 11 -1
9 Yeni Malatyaspor 7 3 3 1 16 10 10 +6
10 Galatasaray 7 2 1 4 6 6 10 0
11 Göztepe 7 2 2 3 6 5 9 +1
12 Beşiktaş 7 2 3 2 10 12 8 -2
13 Denizlispor 7 2 3 2 6 8 8 -2
14 Çaykur Rizespor 7 2 3 2 6 11 8 -5
15 MKE Ankaragücü 7 2 3 2 6 11 8 -5
16 Kasımpaşa 7 2 4 1 7 11 7 -4
17 Gençlerbirliği 7 0 4 3 6 12 3 -6
18 Kayserispor 7 0 4 3 7 14 3 -7
Takım O G M B A Y P AV
1 Ümraniyespor 7 4 1 2 13 8 14 +5
2 Hatayspor 7 4 1 2 10 5 14 +5
3 Balıkesirspor 7 4 2 1 11 8 13 +3
4 Akhisarspor 7 4 2 1 9 6 13 +3
5 Fatih Karagümrük 7 3 1 3 12 8 12 +4
6 Altay 7 3 1 3 11 9 12 +2
7 Bursaspor 7 4 3 0 11 11 12 0
8 Keçiörengücü 7 2 0 5 5 3 11 +2
9 İstanbulspor 7 2 1 4 12 11 10 +1
10 BB Erzurumspor 7 3 3 1 7 7 10 0
11 Adana Demirspor 7 2 1 4 8 4 10 +4
12 Osmanlıspor FK 7 3 3 1 9 10 10 -1
13 Menemenspor 7 2 4 1 5 11 7 -6
14 Adanaspor 7 1 3 3 10 12 6 -2
15 Altınordu 7 1 4 2 8 9 5 -1
16 Giresunspor 7 1 4 2 6 13 5 -7
17 Boluspor 7 0 5 2 5 11 2 -6
18 Eskişehirspor 7 1 5 1 8 14 2 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa FK 8 7 0 1 27 8 22 +19
2 Samsunspor 8 5 0 3 18 4 18 +14
3 Yeni Çorumspor 8 6 2 0 12 8 18 +4
4 Tarsus İdman Yurdu 8 5 3 0 9 10 15 -1
5 Afjet Afyonspor 8 4 2 2 14 7 14 +7
6 Zonguldak Kömürspor 8 4 2 2 10 5 14 +5
7 Sancaktepe Bld 8 4 4 0 16 8 12 +8
8 Sarıyer 8 3 2 3 6 7 12 -1
9 Pendikspor 8 3 3 2 8 7 11 +1
10 Hekimoğlu Trabzon 8 3 3 2 15 18 11 -3
11 İnegölspor 8 3 4 1 12 8 10 +4
12 Kırklarelispor 8 2 2 4 6 12 10 -6
13 Başkent Akademi FK 8 2 4 2 11 12 8 -1
14 Gümüşhanespor 8 2 5 1 9 13 7 -4
15 Amed Sportif 8 1 3 4 3 7 7 -4
16 1922 Konyaspor 8 2 6 0 7 15 6 -8
17 Hacettepe Spor 8 1 5 2 4 17 5 -13
18 Şanlıurfaspor 8 0 7 1 0 21 11 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Karaköprü Belediyespor 8 5 0 3 9 1 18 +8
2 Serik Belediyespor 8 5 1 2 16 9 17 +7
3 Artvin Hopaspor 8 4 0 4 12 6 16 +6
4 24 Erzincanspor 8 4 1 3 10 4 15 +6
5 Çatalcaspor 8 4 1 3 11 7 15 +4
6 Buca FK 8 4 3 1 11 10 13 +1
7 Şile Yıldızspor 8 3 3 2 6 5 11 +1
8 68 Aksaray Belediyespor 8 3 3 2 6 5 11 +1
9 Düzcespor 8 3 3 2 5 5 11 0
10 Çankaya FK 8 3 3 2 7 8 11 -1
11 Silivrispor 8 2 3 3 8 7 9 +1
12 Erzin Spor Kulübü 8 2 3 3 7 8 9 -1
13 Yeni Orduspor 8 1 1 6 2 3 9 -1
14 Kızılcabölükspor 8 2 3 3 9 13 9 -4
15 Sultanbeyli Bld. 8 1 3 4 4 7 7 -3
16 Yomraspor 8 1 4 3 3 8 6 -5
17 Tokatspor 8 0 6 2 5 12 2 -7
18 Manisaspor 8 0 6 2 3 16 4 -13
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/10/2019 Galatasaray vs Sivasspor
 19/10/2019 Antalyaspor vs Gençlerbirliği
 19/10/2019 İstanbul Başakşehir vs Göztepe
 19/10/2019 Trabzonspor vs Gaziantep FK
 19/10/2019 MKE Ankaragücü vs Beşiktaş
 20/10/2019 Kayserispor vs Kasımpaşa
 20/10/2019 Alanyaspor vs Çaykur Rizespor
 20/10/2019 Denizlispor vs Fenerbahçe
 21/10/2019 Konyaspor vs Yeni Malatyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/10/2019 Akhisarspor vs Eskişehirspor
 19/10/2019 Hatayspor vs Adana Demirspor
 19/10/2019 Bursaspor vs Ümraniyespor
 19/10/2019 Menemenspor vs BB Erzurumspor
 20/10/2019 Keçiörengücü vs Balıkesirspor
 20/10/2019 Boluspor vs Giresunspor
 20/10/2019 Adanaspor vs İstanbulspor
 20/10/2019 Altınordu vs Altay
 21/10/2019 Fatih Karagümrük vs Osmanlıspor FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2019 Van Spor vs Sivas Belediyespor
 19/10/2019 Eyüpspor vs Ankara Demirspor
 19/10/2019 Tuzlaspor vs Bodrumspor
 20/10/2019 Bayburt Özel İdare Spor vs Ergene Velimeşe
 20/10/2019 Elazığspor vs Kahramanmaraşspor
 20/10/2019 Kastamonuspor 1966 vs Uşak Spor
 20/10/2019 Kırşehir Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
 20/10/2019 Bandırmaspor vs Niğde Anadolu FK
 20/10/2019 Sakaryaspor vs Etimesgut Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2019 Çankaya FK vs Yomraspor
 19/10/2019 Silivrispor vs Artvin Hopaspor
 20/10/2019 Karaköprü Belediyespor vs Tokatspor
 20/10/2019 24 Erzincanspor vs 68 Aksaray Belediyespor
 20/10/2019 Düzcespor vs Yeni Orduspor
 20/10/2019 Erzin Spor vs Çatalcaspor
 20/10/2019 Serik Belediyespor vs Sultanbeyli Bld.
 20/10/2019 Şile Yıldızspor vs Manisaspor
 20/10/2019 Buca FK vs Kızılcabölükspor
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI